zaloguj się   |    zarejestruj się   |    mapa strony   |
SmodCMS

Co już się udało...

 

a) I Festiwalu Smaku – „Rajska Jabłoń” 2008

    Pierwszym sukcesem, o jakim możemy opowiedzieć, jest organizacja I Festiwalu Smaku – „Rajska Jabłoń” 2008.
    Festiwal odbył się 27 września 2008 r. w naszej miejscowości. Głównym organizatorem było Stowarzyszenie „Kapitał-Praca-Rozwój” przy współpracy z Urzędem Gminy Mokobody. Swój znaczący wkład miało nasze Stowarzyszenie. Była to pierwsza od wielu lat impreza zorganizowana u nas, dla nas (oczywiście nie tylko dla nas) i przez nas (no dobrze, nie tylko przez nas). Nietrudno zgadnąć, że sceptyków i krytykantów nie zabrakło, ale w końcu każdy z uczestników znalazł coś dla siebie. Zorganizowano konkursy dla dzieci, konkurs kulinarny dla dorosłych, szkolenie dla sadowników. Scena gościła różnych artystów (zespoły muzyczne i taneczne) a na głodnych i spragnionych oczekiwało stoisko gastronomiczne.
Zdjęcia z tej imprezy znajdziecie Państwo w galerii.

b) Plener fotograficzny "Jesień w Kisielanach"
    W październiku 2009 r. gościliśmy członków Radzyńskiego Klubu Fotograficznego "Klatka". Pogoda jakby wiedziała, że ma być ładna. Na czas pobytu nie padało, słoneczko świeciło (tylko mgły porannej zabrakowało). Przyjechało „sporo chłopa”, każdy uzbrojony w aparat fotograficzny. Jak wiadomo aparat aparatowi nierówny, ale to nie wszystko. Ważne jest jeszcze kto tego aparatu używa. A oni wiedzą jak robić, żeby zrobić coś co można bez wstydu pokazać innym. Zachwyciła ich nasza okolica, sady, lasy, łąki i chaszcze, których u nas dostatek. Jeżeli chodzi o te chaszcze, to chcemy się ich pozbyć a oni na to, że właśnie to im się u nas podoba. No i nie wiemy; wycinać czy nie wycinać?
Nocleg naszym gościom zapewniło gospodarstwo agroturystyczne Zygmuntówka w Kisielanach. Za tą pomoc jeszcze raz dziękujemy.
Efektem pleneru jest wiele pięknych zdjęć (do obejrzenia w galerii) oraz miłe wspomnienia. Mamy jednak nadzieję, że nie było to ostatnie nasze spotkanie. Panowie (i Panie, które do nas nie przyjechały) - Kisielany zapraszają!

c) spotkanie integracyjno-aktywizujące

24 października 2009 r. odbyło się spotkanie integracyjno-aktywizujące dla mieszkańców. Gośćmi honorowymi byli Pani Iwona Księżopolska (wójt  gminy Mokobody) oraz Pani Beata Izdebska (wiceprezes SKPR). Uczestnicy usłyszeli informacje na temat działalności Stowarzyszenia, planów na przyszłość a co najważniejsze o możliwości składania wniosków za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenie „Kapitał Praca Rozwój” w ramach działania 4.1 „Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju” Programu Rozwoju Obszarów wiejskich na lata 2007-2013  na tzw. małe projekty.  Spotkanie umiliła nam muzyka zespołu "Wiśniewiacy".

Wsparcie uzyskaliśmy od SKPR, przedsiębiorstwa konfekcyjnego 'ATUT" ww Siedlcach oraz właściciela lecznicy weterynaryjnej w Siedlcach Pana Marka Pasiaka. Wszystkim Państwu bardzo dziękujemy.

d) III Festiwal Smaku "Rajska Jabłoń" 2010

Wszystko zaczęło się w czwartkowe popołudnie. Wiadomo – sprząta się przed i po gościach. W sprzątaniu uczestniczyło wielu mieszkańców miejscowości. Okazało się, że nawet tak prozaiczne zajęcie może być okazją do bliższego poznania, do śmiechu i radości. Były nawet straty materialne – Pani Elu, czy spodnie dało się zreperować?
W  piątek od osiemnastej rozpoczęły się warsztaty malarskie (patrz aktualności) oraz plener fotograficzny „Wiosna w Kisielanach”.
Niedzielny  poranek powitał nas piękną pogodą, mimo iż zapowiedzi nie były najlepsze.
Od czternastej na dzieci czekały atrakcje dodatkowe, które zapewniła nam firma Arturo. Najważniejszy jednak były konkursy z nagrodami oraz spotkanie ze Stefanem Todorskim, autorem wielu książek dla dzieci. Myślę, że ten dzień będzie dla nich miłym wspomnieniem.
A potem się zaczęło: występ zespołu Mokobody dla Lwów, zespołu muzycznego Orkiestra Dęta im. Jana Pawła II z Kałuszyna, zespołu pod patronatem GOK Mokobody z siedzibą w Skupiach, ogłoszenie wyników konkursu kulinarnego oraz konkursu po warsztatach malarskich (szerzej w aktualnościach), występ Izy Filipek. O godzinie dziewiętnastej nasi goście mieli okazję obejrzeć zdjęcia wykonane podczas pleneru fotograficznego „Jesień w Kisielanach”.
Wieczór zakończyliśmy dyskoteką przy ognisku.
Zapraszamy do galerii. Nie wszystko da się opisać – lepiej to zobaczyć.
Osobom, firmom, które pomogły nam zorganizować III Festiwal Smaku „Rajska Jabłoń” 2010 pięknie dziękujemy.

e) Manewry Wojsk Księstwa Warszawskiego (patrz aktualności)

 

Wersja do druku Generuj PDF